Výroční zpráva

11.01.2009 22:37

  

Výroční zpráva

 

 

      Milí bratři, pane Starosto, milí hoste vítám vás na dnešní výroční schůzy. Dovolte mi říct pár slov.

      Rád bych připomněl naše výjezdy k požárům u kterých jsme přímo zasahovali,nebo jen pomáhali.

 

 

 Požár pole

Dne 27.7. 2008 v 10:30 byl nahlášen požár pole u obce Prace. Na místo zásahu byly přivolány jednotky SDH Kobylnice,Šlapanice a Křenovice.U požáru asistovala i místní jednotka Prace. Po příjezdu na místo bylo část pole už v plamenech a plameny se dál šířili. V ohrožení byly i kombajny, které zrovna žnuly pole. Požár se podařilo dostat pod kontrolou v 11.00 hod.Poté se dělaly dohašovací práce. Z výsledků vyšetřování bylo zjištěno,že požár vznikl od nedopalku cigarety.

 

Požár nelegální skládky

Dne 26.8. 2008 ve 22:45 byl nahlášen požár nelegální skládky za naší obcí směrem na Kobylnice. Příjezd na místo požáru byl ve 22:50 Po příjezdu na místo provedl velitel průzkum a vyhodnotil situaci. Nebylo třeba dalších jednotek. Na uhašení se použil PHP Práškový a písek. Po uhašení požáru bylo místo ohledáno a bylo zjištěno,že se jednalo o barvy,laky,fotoaparát a oblečení.Místo poté bylo zajištěno a uklizeno.Na místě požáru byl přítomen člen SDH Prace a jeden z místních obyvatel,který byl požádán o pomoc. Tyto požáry se v poslední době rozrůstají a je jen otázkou času, kdy se stane něco horšího.

 

Požár kontejnerů

Z pátku 28.11. na sobotu 29.11. 2008 mezi 00:00 a 01:00 hod. ranní v naší obci u hasičské zbrojnice neznámí pachatelé zapálili dva plastové kontejnery u Hasičské zbrojnice. Kontejnery sloužily na plastové láhve a starý papír. Díky pohotové reakci Miroslava Dvořáčka a Zdeňka Pavlíčka, který okamžitě zavolal naši jednotku a jednotku HZS Slavkov u Brna se požár nerozšířil. Naše jednotka byla na místě požáru jako první.  Po příjezdu HZS Slavkov byl požár již téměř uhašen a do příjezdu vyšetřovatele HZS JMK se požár již pouze dohašoval. Místo poté bylo ohledáno , vyfotografováno a škoda byla vyčíslena na 18 000,-Kč. Naše jednotka poté celé místo zajistila a uklidila.

 

 

Chtěl bych poděkovat všem těm kteří u těchto zásahů byli a doufám že i do budoucna budeme připraveni zasáhnout tam kde nás bude potřeba. Dále bych chtěl říct, že mnozí lidé si o nás myslí že, nejsme schopni uhasit oheň a umíme jen sedět a pít pivo, protože nemáme žádnou techniku a vybavení a tím prý nejsme hasiči. Právě techniku a vybavení byjsme měli zlepšit, protože nikdo z nás neví co bude příště. My sice umíme uhasit oheň i bez techniky, ale co až ji budeme doopravdy potřebovat .

 

 

Ještě mi dovolte abych jako vedoucí mládeže poděkoval našim mladým hasičům za vynikající výkony na závodech a za skvělou přípravu a práci pro sbor. Jsem velmi rád že je tohle baví a doufám, že tyhle výkony budou jen a jen lepší a ke dvěma pohárům přibudou další. V loňském roce se mladí hasiči rozrostli o dva nové členy. Byli to: Karel Richter a Vojtěch Přikryl. Dnešním dnem je počet aktivních mladých hasičů 10 ,ale doufám,že se do budoucna tohle číslo rozšíří o další členy,kteří budou nejen na závodech,ale i všude jinde tak dobře jako je nynější mládež reprezentovat náš sbor i naši obec.

 

                                                                                                               David Rosenberg, velitel   9.1.2009

 

Zpět

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.