Článek ve zpravodaji-vysokotlak

11.12.2012 21:39

Jednotka SDH Prace se za velké podpory a spolupráce s Obecním úřadem může pochlubit novou technikou. Je to Vysokotlaké hasící zařízení VHZ RAPID 23/50 ERS (elektrický+ruční start) s objemem nádrže 150 litrů vody a délkou hadice 50 metrů. Toto čerpadlo je umístěno v zásahovém vozidle VW-transportér DA 12. Bude sloužit k prvotnímu zásahu při požárech do příjezdu posilových jednotek, nebo rozvinutí hadicového vedení. Může se zdát, že 150 litrů vody je málo k uhašení nějakého požáru, ale opak je pravdou. Toto čerpadlo společně se speciální proudnicí je schopno uhasit dva automobily nebo jeden dvou pokojoví byt pouze se 150 litry vody a příměsí pěnidla, které je součástí vybavení. V příštím roce bychom chtěli ještě zakoupit přívěsný vozík na PPS 12, elektrocentrálu a pracovní světlo k osvěcování místa události. V naší obci se našli i lidé, kteří by rádi přispěli na právě zmiňovaný přívěsný vozík a tím nám pomohli k pořízení lepšího vybavení naší jednotky. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na přestavbě a montování nového vybavení podíleli a dokázali odvést profesionální práci.

                                                                                              

foto:

 

 

 

 

Teď se musíme zaměřit na výstavbu nové požární zbrojnice, která je v současnosti nevyhovující k výkonu služby požární ochrany a ochraně obyvatel. Bohužel se nám zatím nedaří vymyslet, kde bychom novou zbrojnici vybudovali. Vybudovat novou zbrojnici na stávajícím místě by bylo sice možné, ale bohužel bychom postrádali stále mnoho místa pro další techniku v budoucnu. Je také celkem problém se scházet s našimi novými mladými hasiči v zimním období na zbrojnici a učit se s nimi. Zatím tedy využíváme náhradních prostor, které nám zapůjčil obecní úřad.

Vánoční čas a konec roku

Vážení spoluobčané Vánoční svátky se nám pomalu blíží a s nimi i konec roku a to znamená bujaré oslavy. Při těchto svátcích dbejte na opatrnosti při pečení cukroví, zapalování adventních věnců a podobné věci, které by při neopatrnosti mohli způsobit velké škody nejen majetku, ale v nejhorším případě i na životě.

Dále buďte opatrní při oslavách Nového roku, kdy se pouští zábavní pyrotechnika. Podrobně si přečtěte návod a myslete na své zdraví, i zde je nebezpečí ošklivých úrazů.

Dovolte mi, abych vám jménem jednotky a celého sboru dobrovolných hasičů Prace popřál krásné prožití svátků Vánočních, bohatého ježíška a pěkný vstup do Nového roku 2013.

 

                                                                                                       Velitel JSDH Prace

                                                                                                        David Rosenberg

Zpět

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.